Zapraszamy na Dzień Zdrowej Żywności !

Dzień Zdrowej Żywności w Skwierzynie!

W najbliższy wtorek 1.12.2015 skwierzyńskie gimnazjum zamieni się w centrum zdrowej żywności. Realizatorzy projektu „Wybieram Zdrowie” wybrali ten dzień na zorganizowanie finału swojego przedsięwzięcia.

Co się będzie działo?

Czas trwania to około 3 godziny. W tym czasie uczniowie z czterech klas, podzieleni na grupy, w wyznaczonych stanowiskach  będą przygotowywać zdrowe posiłki tradycyjnej kuchni regionalnej, którymi konkurować będą o najsmaczniejsze i najzdrowsze danie. Jurorami w konkursie będą koordynatorzy, dyrekcja szkoły, panie dietetyk oraz zaproszeni goście.

W trakcie kiedy uczniowie będą przygotowywać posiłki prowadzony będzie dialog z zaproszonymi gośćmi, w trakcie którego przekazywane będą informacje i ciekawostki na temat zasad prawidłowej, racjonalnej diety oraz potencjału kuchni regionalnej.

Zaprezentowana zostanie również gazetka, zawierająca prezentacje wybranych lubuskich produktów regionalnych, podkreślająca ich zalety, wartości odżywcze i możliwości wykorzystania w codziennej diecie.

Wydarzenie zakończy się degustacją przygotowywanych dań przez zaproszonych gości oraz oceną, wybraniem i nagrodzeniem zwycięskiej klasy.

Podczas trwania wydarzenia dla wszystkich uczestników i przybyłych gości dostępne będą stoiska m.in. gdzie pani pielęgniarka będzie ważyć, mierzyć i obliczać BMI uczestników, kolejne stoisko, gdzie będzie można za pomocą odczynników fluoryzujących i lamp UV sprawdzić czystość rąk i prawidłowość ich mycia i inne.

Imprezę wzbogacą ponadto elementy artystyczne.

Wśród zaproszonych gości będą między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta, Dyrektorzy innych pobliskich szkół, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele nadleśnictwa, reprezentanci lokalnych ngo i wielu innych.